توریسم

 • شنبه و یکشنبه این هفته (26 و 27 تیرماه 1395) ایران و اصفهان در «همایش بین‌المللی کیفیت خدمات در مهمان‌نوازی و گردشگری»، میزبان بزرگان دانش گردشگری جهان بود. پس از همایش بین‌المللی «برند گردشگری» که در 13 و 14 دی ماه 1394 در شهر اصفهان، آن هم با حضور استادان و صاحبنظران برجسته بین‌المللی برگزار شد، این دومین همایش بین‌المللی گردشگری در عرض چند ماه بود که چهره‌های برجسته جهانی در زمینه گردشگری با حضور در آن، تلاش کردند برای پیشرفت گردشگری در ایران چاره‌ای بیندیشند.

  20 ژوئیه 2016
 • نگاهی دیگر به شرق و جنوب شرق ترکیه[i]

  : نویسنده: کامیل احمدی[ii]، ریچارد لیم[iii]، متین چولهاغول[iv]، ایسه ستورکنبووم[v] و دیگران

  تعداد صفحات: 671 صفحه

  قطع کوچک

  20 ژوئیه 2016
 • urban tourism and urban change-book

  عنوان کتاب: گردشگری شهری و تغییر در شهر: شهرها دریک  اقتصاد جهانی
  نویسنده: کوستا اسپیرو
  انتشارات راتلج، 2011
  225 صفحه

  29 ژوئن 2016
 • 1

  بلژیک

  بلژیک که به طور رسمی پادشاهی بلژیک خوانده می شود، یکی از کشورهای اروپای غربی است که با فرانسه، هلند، آلمان، لوگزامبورگ و دریای شمال هم مرز است. این کشور از لحاظ سیاسی، یک پادشاهی مشروطه فدرال با رژیم پارلمانی است. بلژیک یکی از ده کشور پایه گذار اتحادیه اروپاست که نهادهای اصلی این اتحادیه در پایتخت آن، بروکسل قرار دارند. این نهادها عبارتند از پارلمان اروپا، شورای اتحادیه اروپا و کمیسیون اروپایی. همین طور سازمان های دیگر بین المللی مانند ناتو در این شهر واقعند. بلژیک با مساحت بیش از 30000 کیلومتر مربع خود، جمعیتی بیش از یازده میلیون نفری دارد.

  21 ژوئن 2016
 • گردش در شهر: خیزش توریسم شهری در ایالات متحده، 1915-1850
  نویسنده: کاترین کاکز *
  سال انتشار: 2001
  287 pages
  انتشارات دانشگاه کالیفرنیا

  موضوعات: تاریخ / ایالات متحده / علوم اجتماعی به طور عام / جامعه شناسی / شهر

  15 ژوئن 2016
 • (تصویر: روستای قلعه‌بالا)

  15 ژوئن 2016
 • فهم توریسم شهری: تصویر، فرهنگ و تجربه
  نویسنده: مارتین سلبای
  سال انتشار: 2004
  228 صفحه
  انتشارات: I.B.TAURIS & Co Ltd

  08 ژوئن 2016
 • مهرماه گذشته سفر سه روزه‌ای به بخشی از شاهرود در استان سمنان داشتم. سفری فرهنگی و به یاد ماندنی. چهارشنبه هفته‌ی دوم مهر با دخترانم و پدر و مادرم از ساری به سمت شاهرود حرکت کردیم. برای رفتن به شاهرود از ساری سه مسیر وجود دارد. یک اینکه از قائمشهر در جاده فیروزکوه به سمت تهران حرکت کنیم و قبل از شهر فیروزکوه  جاده‌ای که به سمت سمنان می‌رود را ادامه دهیم.

  08 ژوئن 2016
 • کلیسای سنت گالن

  سنت گال با نام رسمی سنت گالن، هشتمین شهر مهم سوئیس و مرکز کانتونی به همین نام است. این شهر با ارتفاع حدود 700 متر از سطح دریا، یکی از بلندترین شهرهای سوئیس به شمار می رود و در زمستان، برف زیادی در آن می بارد. سنت گالن موقعیت جغرافیایی دلپذیری دارد و بین دریاچه کنستانس و کوهستان آلپ آپنزل واقع شده است. به همین خاطر، مناطق تفریحی بسیار خوبی پیرامون آن گسترده شده است. شهر سنت گالن دارای نزدیک به 73000 نفر جمعیت است و بیش از 39 کیلومتر مربع مساحت دارد.

  07 ژوئن 2016
 • چهارمین بخش از  مجموعه عکس های ناصر فکوهی. این عکس ها در تابستان 1394 در شهر آتن گرفته شده اند. آتن شهری است که در آن اجزای باستانی بازمانده از تمدن یونانی، در ترکیبی خارق العاده  و هماهنگ با  زندگی جدید و زنده قرار گرفته اند و همین امر از این شهر یکی از مهم ترین جذابیت های توریسم جهان را می سازد.آتن همچنین امروز یکی از کانون های اصلی شورش  مردم علیه سرمایه داری مالی است.  

  برای مشاهده این آلبوم به آدرس تلگرام  یا آپارات در زیر مراجعه کنید :

  01 ژوئن 2016

صفحه‌ها