آزمایشگاه

 •   .در سه دهه اخیر که پارادایم بدنمندی در انسانشناسی شکل گرفته بدن در کانون توجه مطالعات بسیاری از محققان قرار گرفته است .البته پیشینه توجه به بدن را می توان  از زمان انسان سنجیها و جمجه سنجیهای افرادی نظیر کنت دوبوفون(1788-1707) ،  بلومن باخ (1840-1752)، کمبر(1798-1722) و دیگرانی که در این زمینه در قرن 18 به مطالعه پرداخته اند ،دنبال کرد . با شروع قرن 19 انشانشناسان  این اندازه گیریها  را متوقف و شروع به شرح و تحلیل مناسکها و انواع گوناگون بدنهای در ارتباط با آنها و وظایف اجتماعی بدن در جوامع نمودند .

  24 ژوئیه 2016

 • همانند سازی 
   خود مختاري
   کلان- گروه تباری
  طبقه
  کشمکش و نزاع
   قومیت‌
   پاکسازی قومی 
  اقلیت
  ملت
  ملیت
  نژادپرستی
  قبیله

   

   

  20 ژوئیه 2016
 • فهرست اصطلاحات

   

  18 ژوئیه 2016
 • رویکردهای نظری در انسانشناسی پزشکی را نمی توان جدا از تاریخچه  ظهور ، افول و یا اقبال چشم اندازهای مختلف نظری در بستر رشته انسانشناسی به طورکلی ، در نظر گرفت . همچنان که نقدهای وارد آمده بر  این رویکردها  نیز، همواره  با در نظر گرفتن این شرایط قابل بررسی هستند. انسان شناسی پزشکی از زمان پدید آمدنش بعنوان زیرشاخه ای از انسان شناسی بوسیله چندین چشم انداز نظری هدایت شده است . اگرچه مرز میان آنها  را نمی توان به صورت دقیق و مشخص ترسیم نمود. لذا این عدم توافق که کدامیک از این رویکردها برای مثال  در یک برهه زمانی نقش مرکزی را درتحقیقات و مطالعات داشته است ، همواره وجود دارد .

  19 ژوئن 2016
 • شهر کرج که اکنون مرکز استان البرز است بیش از چهل سال است، جایگاهی  مهم در شبکه شهری ایران داشته اشت. البرز نزدیک ترین استان به مرکز سیاسی و اقتصادی کشور، دارای موقعیت ممتاز ارتباطی (قرار گرفتن در مسیر اصلی حمل و نقل کشور) و انواع فعالیتهای اقتصادی در آن متمرکز است. این استان در دامنه ی جنوبی البرز قرار دارد و از منابع آب و دشت های حاصلخیز برخوردار است. در این پاور پوینت که در چارچوب درست انسان شناسی شهری ایران ارائه شده است، مسائل  کابربردی شهر  به صورت  موجز تشریح می شوند. 

   

  برای  مشاهده پاورپوینت در زیر کلیک کنید

   

  19 ژوئن 2016
 • کتاب « راهنمایی بر انسانشناسی پزشکی »[1] در سال 2011 توسط انتشارات بین المللی وایلی- بلک ول [2]و به ویراستاری سینگر و اریکسون [3]، استادان دانشگاه کنتیکت [4]، در 5 بخش و 26 فصل منتشر شده است .

  21 می 2016
 • کتاب « راهنمایی بر انسانشناسی پزشکی »[1] در سال 2011 توسط انتشارات بین المللی وایلی- بلک ول [2]و به ویراستاری سینگر و اریکسون [3]، استادان دانشگاه کنتیکت [4]، در 5 بخش و 26 فصل منتشر شده است .

  16 می 2016
 • مقدمه:جامعه شناس تاریخی آنتونی دی اسمیت[1] بیشترین تلاش خود را درزمینه تحلیل مسائل ملت،قومیت وناسیونالیسم کرده ودر این زمینه پژوهش های متعددی انجام داده است.از وی کتاب های متعددی در این زمینه انتشار یافته است که برای درک بهتر این مسائل می توان از آن بهره گرفت.بیشترین شهرت اسمیت بخاطر رویکرد جدید او در زمینه قومیت وملت است.رویکرد نماد پردازی قومی[2] او  نگاه تازه وجدیدی در زمینه پیدایش ملت ها و قومیت ها دارد.بطوری که معتقد است برای اینکه بتوانیم تحلیل صحیح تری از پیدایش ملت

  16 می 2016
 • میهن‌دوست، م.، 1389، اُوسنه‌های چند موضوعی و درنگی در اصطلاح مکر زن، تهران : نشر گل آذین

  10 می 2016
 •  

  09 می 2016

صفحه‌ها