نقشه

 • گر ز جـغرافی پُرسی، به تو بنـماید راسـت

  عرض و طول و جهت و مردم هر شهر و دیار

  «ملک­الشّعراء بهار»

  14 ژوئن 2016
 • 1. به گفته ی لیندا سیگر(1391: 38و39) ساختار کل برخی فیلم ها به صورت فلاش بک است. یعنی روایت این فیلم ها در زمان حال آغاز می شود و به سمت یک رویداد کلیدی در زمان گذشته عقب می رود. او (به طور مثال) از فیلم «یادآوری» ساخته ی کریستوفر نولان یاد می کند که داستان مردی است به نام لئونارد که همسرش مورد تجاوز قرار گرفته و به قتل رسیده است. به خاطر این حادثه ی تلخ و آسیب زا، لئونارد به یک بیماری نادر مبتلا شده که باعث می شود نتواند چیزی را بیش از چند لحظه به یاد بیاورد. او سعی می کند با نوشتن یادداشت برای خودش و گرفتن عکس، کسی را که به همسرش تجاوز کرده و او را کشته پیدا کند.

  18 ژانویه 2016
 • مصرف میوه‌ی تازه در سال 2013 به میزان زیادی در آسیا، اقیانوسیه و شرق اروپا وجود دارد. در این مناطق ضمن اینکه وفور مواد غذایی تازه به چشم میخورد، فرهنگ پخت و پز خانگی و مصرف غذای تازه به قوت خود باقی است. در برابر این فرهنگ مشاهده می‌شود که مصرف مواد غذایی تازه در غرب اروپا و شمال آمریکا، به دلیل ارجحیت سبک زندگی پرمشغله و فرهنگ راحت‌طلب بسیار کمتر بوده و مواد غذایی بسته‌بندی و فرآوری شده، مصارف اصلی را به خود اختصاص داده‌اند.

  منبع:

  25 اوت 2015
 • گوشت غذایی است که محبوبیت گسترده‌ای دارد و در دنیای امروز، مصرف آن نشانه‌ای از منزلت اجتماعی است که نشان می‌دهد فرد دست‌کم به طبقه‌ی متوسط تعلق دارد. در کشورهایی نظیر هندوستان و چین که طبقات متوسط به سرعت در حال رشدند مصرف گوشت هم به همان سرعت دارد بیشتر می‌شود. سویه‌ی مخرب تولید گوشت، هزینه‌های بالای اجتماعی و زیست‌محیطی آن است، هزینه‌هایی که عموما در قیمتهای بازار این محصول بازتاب نمی‌یابند.

   

  05 می 2015
 • همانطور که در نقشه‌ی مصرف روزانه‌ی غذا در جهان مشخص است، کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا، پرتغال، فرانسه، ترکیه و غیره با حداکثر مصرف غذا یعنی 3500 کالری برای هر نفر مشخص شده‌اند. کانادا، مکزیک، آرژانتین، استرالیا، قزاقستان و غیره مصرف سالانه 3000 به 3500 کالری برای هر نفر و کشورهایی همچون افغانستان، مغولستان، چاد، اتیوپی، آنگولا و غیره حداقل مصرف مواد غذایی را دارند.

  14 آوریل 2015
 • تصویر: نقشه شیوع HIV در آفریقا (ویکیپدیا انگلیسی)

  25 ژوئن 2012
 • تصویر: داروین
  Human species, origins of

  20 دسامبر 2011
 • بخش سوم و نهایی 
  دین
  مصر میزبان دو موسسه بزرگ دینی است، کلیسای ارتدکس قبطی اسکندریه که در اواسط قرن اول میلادی توسط مرقس حواری بنا شد و دانشگاه الازهر که در 970 میلادی توسط خلفای فاطمی، به عنوان اولین دانشگاه اسلامی جهان ساخته شد. 

  22 می 2011
 • هفتمین جشنواره فیلم کوتاه کل گراش در فاصله روزهای دوم تا چهارم آذر ماه جاری در محل سینما  شهر قصه این شهرستان برگزار شد. این جشنواره برای اولین بار در سال 1380 با حضور جمع کوچکی از علاقه مندان فیلم و فرهنگ در شهرستان گراش برگزار شد ، و در طی 9 سال آذر ماه امسال هفتمین دوره ی خود را به اتمام

  11 دسامبر 2010
 • «کودتا موفقیت‏آمیز خواهد بود»

  16 نوامبر 2010

صفحه‌ها