کنفرانس بین المللی "شمنیسم و آئین های درمانی در اسلام و عرفان"

کنفرانس بین المللی "شامانیسم و آئین های درمانی در اسلام و عرفان" در تاریخ 21 الی 23 نوامبر سال 2008 درمرکز تحقیقات : Centro Incontriumani, Ascona- Switzerland در کشور سویس در منطقه آسکونا برگزار شد. در این کنفرانس بین المللی محقق هایی از مراکز تحقیقات گوناگون مانند : EPHE , U.C.L. C.N.R.S. و دانشگاه هایی چون : لووان در بلژیک ، دانشگاه لندن، دانشگاه تهران – گروه مردم شناسی و نیز چند مرکز تحقیقات دیگر شرکت کرده بودند .
در این کنفرانس بین المللی هر یک از شرکت کنندگان متخصص مطالعات شامانیسم در یکی از کشور های آسیای میانه بودند از جمله قیرقیزستان ، قزاقستان ، مغولستان ، و نیز ترکمن های ایران و زار های جنوب ایران ، ترکیه و همچنین چند نمونه از نقاطی چون : الجزایر و مارابوهای افریقائی ساکن پار از جمله حوزه های تخصصی در این کنفرانس بود.
در این کنفرانس بین المللی از ایران خانم دکتر منیژه مقصودی از دانشگاه تهران ، گروه انسان شناسی شرکت کرده بودند. سخنرانی ایشان با عنوان : " مقایسه شامانیسم و پرخوانی در میان ترکمن های ایران " بود. در این کنفرانس نمایش زنده ای از رقص جنگ میان عرفا و شامان ها Guerr Dance Sacree توسط گروه Alevi Bektasi از استانبول – ترکیه اجرا شد و پس از آن مباحثی پیرامون آن ارائه شد و جلسه با پرسش و پاسخ ادامه یافت.

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی